Home Zprávy Sony, koronavirüs endişeleri nedeniyle GDC 2020’den çekildi

Sony, koronavirüs endişeleri nedeniyle GDC 2020’den çekildi

0
431

PlayStation, buďte podle GDC planlarını iptal etti.

Sony Mart ayında Oyun Geliştiricileri Konferansı’na (GDC) katılmayacağını doğruladı. Şirket, bu ayın sonlarında PAX East’i atlama kararının arkasındaki aynı neden olan koronavirüs salgınıyla ilgili endişelerini belirtti..

GamesIndustry’ye yaptığı açıklamada, “COVID-19 (koronavirüs olarak da bilinir) ile ilgili artan endişeler nedeniyle Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılımımızı iptal etmek için zor karik verdik”..

„Virusle ilgili durum in küresel seyahat kısıtlamaları her gune değiştiği için bunun en iyi seçenek olduğunu düşündük. Katılımımızı iptal etmekten hayal kırıklığına uğradık, ancak küresel iş gücümüzün sağlığı en güvenliği en büyük endişemiz. Gelecekte GDC’ye katılmayı dört gözle bekliyoruz. “

Sony bu konuda yalnız değil. Facebook’un Oculus’u yöneten Oyun bölümü de bu yıl şovu atlıyor. Bununla birlikte, Oculus niyet online GDC hakkında duyuru yapmak.

GDC, Çin menşeli yaklaşık on katılımcının iptal etmek zorunda olduğunu, ancak bası Çinli şirketler bunun yerine ABD personelini katılmaya göndermeye karar verdiğini açıkladı. Organizace GDC UBM, ABD karantina kurallarına uyduğunu, yerinde sanitasyon seçeneklerini genişlettiğini ve tesis temizleme sıklığını artırdığını söyledi..

Koronavirüs salgını şu ana kadar Şubat ayında yapılması planlanan Taipei Game Show’un iptal edilmesine neden oldu in Çin’deki üretim operasyonlarını aksatmayı başardı. Bunun ücretinin Nisan ayı başlarında Nintendo’nun Switch tedarikine ulaşacağı tahmin ediliyor.

GDC 2020 16-20 Mart tarihleri ​​arasında çalışıyor.